Europa w Ślesinie, a Ślesin w całej Polsce!

Gwiazdy polskiej muzyki na scenie i tłumy gości na plaży. Ostatni weekend wakacji należał w tym roku do Ślesina, który sukces w akcji „Europa to my” zwieńczył wielkim show transmitowanym na żywo przez TVP 1 i Radio Zet.

Ślesin został gospodarzem koncertu finałowego jako zwycięzca tego konkursu organizowanego przez EUROZET oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. A było to możliwe dzięki Markowi Rogowskiemu i głosom internautów, którzy ślesińską marinę – finansowaną ze środków unijnych – zasypali wręcz swoimi głosami. Dzięki temu w sobotę tysiące gości bawiło się przy muzyce takich wykonawców jak: Pectus, De Mono, Blue Cafe, Varius Manx, a także Mezo, Kasi Wilk i Rafała Brzozowskiego.
Spotkanie było też okazją do promocji funduszy europejskich. Przez cały dzień europejskie miasteczko, przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu oraz Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich działającym w konińskim Starostwie Powiatowym odwiedziło tysiące mieszkańców naszego regionu i gości odpoczywających tego dnia w Ślesinie. Specjaliści od funduszy europejskich udzielali porad dotyczących obecnych możliwości pozyskiwania środków unijnych oraz w przyszłej perspektywie finansowej UE. Zarówno dzieci, jak i dorośli brali udział w konkursach wiedzy o Unii Europejskiej, zabawach i quizach. Każda taka aktywność gwarantowała atrakcyjne nagrody.
Stosiko promocyjne gminy Ślesin
Przystań wodna w Ślesinie
Gwiazdy polskiej muzyki na scenie w Ślesinie
Tłumy gości pod ślesińską sceną