XV Zimowa Wielkopolska Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi

VI miejsce w XV Zimowej Wielkopolskiej Spartakiadzie LZS Mieszkańców Wsi o Puchar Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych zajęła reprezentacja powiatu konińskiego. Przedstawiciele z 20 powiatów woj. wielkopolskiego rywalizowali 3 marca 2013 r. w Środzie Wielkopolskiej.

W zmaganiach sportowych brały udział drużyny z 20 powiatów woj. wielkopolskiego. Powiat koniński reprezentowali przedstawiciele gmin: Golina, Rychwał, Kleczew i Rzgów. Zawodniczki i zawodnicy z naszego powiatu rywalizowali w następujących konkurencjach rekreacyjnych: podnoszenie odważnika 17,5 kg, rzuty lotkami do tarczy, rzuty karne do bramki, przeciąganie liny, wielobój rekreacyjny i konkurs wiedzy o LZS w Wielkopolsce.

Po podliczeniu punktacji z wszystkich konkurencji i gier zespołowych okazało się, że powiat koniński uplasował się na miejscu VI. Mistrzostwo przypadło powiatowi średzkiemu, drugie miejsce powiatowi wągrowieckiemu, a trzecie powiatowi krotoszyńskiemu.
Otwarcie XV Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi
Rzuty lotkami do tarczy
Rzuty karne do bramki
Przeciąganie liny