VII powiatowa edycji akcji ekologicznej "Drzewko za butelkę"

Niezmienne idee tj. edukacja ekologiczna, aktywne uczestnictwo w ochronie środowiska naturalnego, aktywizowanie społeczności lokalnych w ochronę środowiska naturalnego, a także dbałość o własną gminę, przyświecają VII powiatowej edycji akcji ekologicznej „Drzewko za butelkę”.

Tegoroczna akcji dedykowana jest do młodzieży z szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Weźmie w niej udział około 20 placówek z powiatu konińskiego oraz Pogotowie Opiekuńcze w Koninie. Jak co roku młodzież zbiera butelki PET i nakrętki otrzymując w zamian sadzonki drzew. Najlepsi zostaną wyróżnieni 15 maja 2013 r. podczas finału konkursu w konińskim Starostwie.

Pomysłodawcą akcji są firmy chemiczne skupione w Programie „Odpowiedzialność i Troska”, natomiast konińskie Starostwo jest lokalnym koordynatorem przedsięwzięcia. Przedstawicielem starosty jest Marek Niezabitowski – pracownik Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa - tel. 63/240 33 02, e-mail: lesnictwo@powiat.konin.pl.

Podczas sześciu dotychczasowych akcji zaktywizowano 3600 młodych ekologów z powiatu konińskiego i Konina, którzy  zgromadzili ponad 1 mln 800 tys. butelek i nakrętek oraz posadzili 4.400 szt. drzewek.

Organizatorzy zapraszają również do odwiedzenia „drzewkowej” akcji na Facebook’u - www.drzewkozabutelke.pl. Najmłodsi znajdą tu konkursy na szybkość, spostrzegawczość i wiedzę takie jak: „Memorki”, „Nie daj się nabić w butelkę” oraz wkrótce „Kto szybszy, ten lepszy”. Oprócz fantastycznej zabawy, dzieci będą miały okazję zaznajomić się z ideą Akcji, a także wygrać ciekawe nagrody!

Patronat honorowy od kilku lat sprawuje Główny Konserwator Przyrody – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Biuro Nasiennictwa Leśnego oraz liczne media.

Zapraszamy do odwiedzania portalu Drzewko Za Butelkę !!!

Deklaracja uczestnictwa