Światowy Dzień Pracy Socjalnej u Prezydenta RP

Elżbieta Sroczyńska i Dorota Kaźmierczak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie reprezentowały powiat koniński w obchodach Światowego Dnia Pracy Socjalnej zorganizowanych 19 marca 2013 r. w Warszawie.

Na uroczystości w Pałacu Prezydenckim zaproszeni zostali pracownicy socjalni oraz twórcy serialu TVP „Głęboka woda” podejmującego aktualne problemy społeczne.

W imieniu Prezydenta RP podziękowania dla pracowników socjalnych za zaangażowanie i aktywność w pracy złożyła Podsekretarz Stanu Irena Wóycicka. Nawiązując do przesłania tegorocznych obchodów - społecznej i ekonomicznej równości – zwróciła uwagę na rolę pracowników socjalnych w niwelowaniu tych nierówności.

„Uczestnicy obchodów rozmawiali o istocie pracy socjalnej, wyzwaniach i kierunkach zmian w działaniach na rzecz potrzebujących - informuje Dorota Kaźmierczak kierownik zespołu ds. pieczy zastępczej PCPR w Koninie. W dyskusjach uczestniczyli ministrowie: Joanna Staręga – Piasek i Jarosław Duda oraz Krystyna Wyrwicka - Dyrektor Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Uroczystości uświetnił pokaz premierowego odcinka II części serialu „Głęboka woda” z udziałem aktorów, reżysera Magdaleny Łazarkiewicz oraz Juliusza Brauna Prezesa TVP. Pierwsza część serialu powstała jako produkt projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej” realizowanego przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej.
Światowy Dzień Pracy Socjalnej u Prezydenta RP
Panel dyskuzyjny podczas Obchodów Światowego Dnia Pracy Socjalnej u Prezydenta RP
Uczestnicy obchodów Światowego Dnia Pracy Socjalnej