Powiatowy Finał IX Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

Do grona laureatów powiatowych finałów Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej w Koninie dołączyły dziś (15 marca 2013 r.) – Marta Szmyt, Zuzanna Łukasiewicz i Julia Raszczyńska. Zapewniły sobie tym samym udział w finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 16 kwietnia w Poznaniu.

W Światowym Dniu Konsumenta (15 marca),  26 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego przystąpiło do egzaminu sprawdzającego wiedzę konsumencką. Młodzież zmierzyła się z pisemnym testem zawierającym 40 pytań ze znajomości podstawowych aktów prawa konsumenckiego. Udzielenie prawidłowych odpowiedzi gwarantowała znajomość m.in. ustaw: o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, usługach turystycznych, przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, czy kredycie konsumenckim.

Zwycięstwo w IX Powiatowym Finale Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej zapewniła sobie Marta Szmyt z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie pokonując szkolną koleżankę Zuzannę Łukasiewicz. Z trzecią lokatą, do finału wojewódzkiego zakwalifikowała się Julia Raszczyńska z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie. Kolejne punktowane i nagradzane miejsca kolejno wywalczyli: Joanna Balcerak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie, Martyna Biernacka z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Kleczewie oraz Rafał Tulisz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie.

Laureatki trzech pierwszych miejsc, czeka kolejny sprawdzian, tym razem w finale wojewódzkim Olimpiady, który odbędzie się 16 kwietnia w Poznaniu.

Najlepsza szóstka etapu powiatowego Olimpiady otrzymała dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Konińskiego. Tablety, sprzęt Hi – FI oraz aparaty fotograficzne najlepszym wręczyli: Członek Zarządu – Jacek Wysocki, Skarbnik Powiatu – Radzisław Kozłowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Konińskiego – Włodzimierz Pawlak oraz Dyrektor Delegatury Inspekcji Handlowej w Koninie – Jadwiga Galińska. Upominki otrzymali również pozostali uczestnicy konkursu.
Egzami sprawdzający wiedzę konsumencką
Wręczenie dyplomu przez Jadwigę Galińską - Dyrektora Delegatury Inspekcji Handlowej w Koninie
Wręczenie dyplomu przez Jacka Wysockiego - Członka Zarządu Powiatu Konińskiego
Wręczenie dyplomu przez Włodzimierza Pawlaka - Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego