Pierwsze posiedzenie Rady Programowej PWSZ w Koninie

Pierwsze posiedzenie Rady Programowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie odbyło się 6 marca 2013 r. z inicjatywy prof. nadz. dr hab. Mirosława Pawlaka – Rektora konińskiej uczelni.

Jednym z podstawowych założeń tego przedsięwzięcia jest wzmocnienie współdziałania uczelni z otoczeniem społecznym i gospodarczym. Dobra współpraca pomiędzy tymi sektorami pozwoli na dostosowanie oferty edukacyjnej do aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy i co się z tym wiąże lepszego przygotowania absolwentów studiów wyższych do potrzeb rynku pracy.

W składzie Rady Programowej oprócz przedstawicieli konińskiej uczelni znaleźli się reprezentanci samorządów Miasta Konina, Powiatu Konińskiego, Powiatu Kolskiego, Powiatu Tureckiego, Powiatu Słupeckiego, gminy Stare Miasto, a także ZE PAK S.A., Huty Aluminium Konin, Naczelnej Organizacji Technicznej w Koninie, Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie oraz Konińskiej Izby Gospodarczej w Koninie.

Podczas pierwszego posiedzenia Rady zaprezentowana została Strategia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie na lata 2012-2020.

W pracach zespołu, niezwykle ważnego dla konińskiej uczelni i całej społeczności lokalnej regionu konińskiego, uczestniczyła Małgorzata Waszak – Starosta Koniński.