Klub Seniora w konińskim Starostwie

Integracja i aktywizacja środowiska emerytów i rencistów konińskiego Starostwa była impulsem do utworzenia Klubu Seniora działającego przy Starostwie Powiatowym w Koninie. Z inicjatywą wystąpiła starosta Małgorzata Waszak, podczas spotkania noworocznego 4 stycznia 2013 r.

Głównymi założeniami klubu jest działalność rekreacyjna, wypoczynkowa, kulturalna, organizacja spotkań okolicznościowych, we własnym gronie jak i zaproszonych gości.

Zebranie założycielskie odbyło się 27 lutego 2013 r., wybrano wówczas zarząd Klubu. Funkcja prezesa przypadła Krzysztofowi Musiałowi, wiceprezesem został Kazimierz Filipczak. Stanowisko sekretarza piastuje Wojciech Szkudlarek, natomiast kronikarza Wanda Witucka. Tego dnia uchwalono również regulamin Klubu Seniora, ustalono plan pracy na 2013 r., a także wysokość składek członkowskich.
W obradach Klubu uczestniczyła również starosta Małgorzata Waszak, która pogratulowała nowowybranym władzom sprawowanych funkcji, a także zadeklarowała wszelką pomoc ze strony Starostwa.
– Powstanie Klubu wpisuje się znakomicie w realizację projektu „Energia pokoleń instrumentem aktywnej integracji seniorów” z powiatu konińskiego – powiedziała starosta. Życzyła wszystkim owocnej współpracy, znakomitych pomysłów oraz wielu udanych przedsięwzięć.

W każdy poniedziałek przedstawiciel zarządu Klubu Seniora, w godz. 10.00-12.00, będzie pełnić dyżur w konińskim Starostwie.

Regulamin Klubu Seniora