Skocz do zawartości

Maj

Aktualności

Powiat koniński z nominacją w konkursie "Dobry Klimat dla Rodziny"

Powiat koniński został nominowany w konkursie „Dobry Klimat dla Rodziny”.
 
Z inicjatywy Pary Prezydenckiej, w ubiegłym roku ogłoszony został konkurs dla gmin i powiatów z całej Polski, które podejmują działania służące poprawie warunków i sposobu funkcjonowania rodziny w społeczności lokalnej.
 
Powiat koniński znalazł się w grupie nominowanych w kategorii otwartej: Dobry klimat dla rodziny m.in. za zaangażowanie na rzecz czynnego uczestnictwa rodzin zastępczych w życiu kulturalnym powiatu oraz zorganizowanie dla 80 dzieci z rodzin zastępczych udziału w badaniach profilaktycznych w kierunku zapobiegania chorobom nowotworowym.
 
Nasz samorząd doceniony został głównie za dostosowanie działań wpisanych w politykę rodzinną do lokalnych potrzeb, ich trwałość oraz angażowanie w realizację przedsięwzięć na rzecz rodziny partnerów lokalnych.
 
W uroczystej Gali, która odbyła się 16 maja 2013 r. w Pałacu Prezydenckim, wzięła udział Małgorzata Waszak starosta koniński.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting