Skocz do zawartości

Maj

Aktualności
Uroczyste otwarcie Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej oraz oczyszczalni ścieków w Kleczewie odbyło się 10 maja. Obydwa obiekty zrealizowane zostały przy współudziale środków z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, z którego gmina Kleczew pozyskała prawie 3,3 mln zł.
 
Na ok. 40 ha zrewitalizowanych terenów wokół jeziora po kopalni odkrywkowej węgla brunatnego powstał bardzo atrakcyjny park rekreacyjno-sportowo-turystyczny z terenami treningowymi dla quadów, pomostami pływającymi, wiatą grillową, wypożyczalnią sprzętu wodnego, parkiem linowym, placem zabaw, ścieżkami rekreacyjnymi pieszo-rowerowymi i innymi atrakcjami.
 
Park Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie to nowe, ciekawe miejsce w powiecie konińskim. Poprzez swoją atrakcyjność z pewnością zbogaci lokalną ofertę turystyczną.
Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting