Finał VII edycji akcji "Drzewko za butelkę"

Rywalizacja i zabawa mogą iść w parze z dbaniem o środowisko. Najlepszym dowodem na to jest organizowana przez konińskie Starostwo akcja „Drzewko za butelkę”. Finał VII edycji konkursu odbędzie się już 15 maja.

W ramach edukacji ekologicznej młodzieży, Starostwo Powiatowe w Koninie po raz siódmy przystąpiło w tym roku do akcji ,,Drzewko za butelkę”. Powiatowy Konkurs od kilku lat wpisuje się w ogólnopolskie przedsięwzięcie o takiej samej nazwie, realizowane przez firmy chemiczne skupione w Programie "Odpowiedzialność i Troska".

Poza edukacją ekologiczną, celem akcji jest pobudzenie aktywności społecznej, dbałości o środowisko naturalne oraz własne otoczenie. W zamian za zebrane butelki i nakrętki, które trafiają do recyklingu, jej uczestnicy otrzymują sadzonki drzew, które sadzą w wybranych przez siebie miejscach w swojej miejscowości. Dzięki temu nie tylko upiększają własne otoczenie, ale dają wyraz swego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego.

Do tegorocznego konkursu przystąpiło 19 szkół z powiatu oraz Pogotowie Opiekuńcze w Koninie. Tegoroczna zbiórka prowadzona była od lutego do końca kwietnia. Jej wynik okazał się imponujący. Padł kolejny rekord. Zebrano prawie 90 tysięcy butelek oraz ponad 640 tysięcy nakrętek. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek przeznaczone zostaną m.in. na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych.

Podczas finału konkursu, który odbędzie się 15 maja o godzinie 11.00 w Starostwie, poznamy najaktywniejsze placówki oraz rekordzistów tegorocznej zbiórki, a także szkolnych koordynatorów akcji.  Ogłoszeniu wyników jak zawsze towarzyszyć będą  liczne atrakcje, m.in. ekologiczne wróżby, występy artystyczne oraz zabawa o tajemniczo brzmiącej nazwie „ magiczna minuta dla recyklingu”.

Zapraszamy !