Skocz do zawartości

Kwiecień

Aktualności

Rolnicy z powiatu konińskiego wśród laureatów Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku

Marszałek Województwa Wielkopolskiego nagrodził najlepszych rolników z Regionu. Dziesięciu najbardziej przedsiębiorczych gospodarzy otrzymało statuetki Siewcy, nagrody finansowe i pamiątkowe dyplomy. W gronie laureatów nie zabrakło rolników z powiatu konińskiego. XII edycja Konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku” zakończyła się sukcesem dla Magdaleny i Sławomira Wieczorków z miejscowości Rzgów Drugi w gminie Rzgów.
 
Celem trwającego od 12 lat konkursu jest promocja wielkopolskiego rolnictwa. W dotychczasowych edycjach, na 900 rolników biorących w nim udział, statuetką nagrodzono 116 wyróżniających się konkurencyjnością, innowacyjnością oraz stosowaniem nowoczesnych technologii.
 
W tym roku, do tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku” pretendowało 49 gospodarzy z całego województwa. Wśród 19 nominowanych do nagrody znaleźli się także rolnicy z powiatu konińskiego: Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy z Liśca Wielkiego w gminie Stare Miasto oraz Magdalena i Sławomir Wieczorek z miejscowości Rzgów Drugi, którzy zakończyli swój udział w konkursie zdobywając jego najcenniejsze trofea.
 
Podczas Gali Wielkopolskiego Rolnika Roku, która odbyła się 7 marca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, wyróżnionym rolnikom towarzyszyli Andrzej Nowak wicestarosta koniński, Bogumił Leszczak radny powiatu konińskiego, Bożena Frankowska inspektor ds. rolnictwa z konińskiego Starostwa oraz pracownicy urzędów gminy Rzgów i Stare Miasto.
 
Obydwa gospodarstwa z naszego powiatu są całkowicie zmechanizowane i spełniają wszystkie wymogi unijne.
 
Państwo Wieczorkowie prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 21 ha specjalizujące się w produkcji drobiarskiej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii osiągają satysfakcjonujące wyniki rocznej sprzedaży brojlerów utrzymujące się na poziomie 600 tysięcy sztuk. Inwestując w rozwój gospodarstwa korzystają z dofinansowania w ramach programów unijnych. W 2009 r. zostali uhonorowani tytułem „Powiatowy Rolnik Roku”.
 
Państwo Kwiecińscy są właścicielami gospodarstwa rolnego o powierzchni 110 hektarów. Jego głównym kierunkiem jest hodowla bydła opasowego i krów mlecznych. Aktualna wielkość hodowli to 120 opasów oraz 25 krów dojnych. Poza rolnictwem, oboje prowadzą działalność gospodarczą o charakterze usługowym, na rozpoczęcie której uzyskali dotacje z Unii Europejskiej.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting