Skocz do zawartości

Aktualności 2011

Aktualności

Nowy System Identyfikacji Wizualnej Powiatu

Drugą dekadę XXI wieku, powiat koniński rozpoczyna z odświeżoną stroną internetową oraz nowym Systemem Identyfikacji Wizualnej (SIW).
 
Zastosowanie wyraźnej i spójnej identyfikacji wizualnej pozwoli Starostwu lepiej zaznaczyć się w świadomości mieszkańców oraz skuteczniej promować potencjał turystyczny i gospodarczy powiatu konińskiego.
 
Zasady identyfikacji wizualnej zawarte są w formie księgi, która ma za zadanie wspomagać budowanie i utrzymanie spójnego wizerunku Starostwa Powiatowego w Koninie oraz produktu, którym jest Powiat Koniński.
 
Księga, oprócz opisu znaku, zawiera zasady zastosowania logo w rożnych miejscach i technologiach. Podstawową jego wersję stanowi herb Powiatu Konińskiego wraz z nazwą i polem ochronnym. O wizualnej odrębności herbu decyduje forma i kolorystyka.
 
W ramach SIW powstała również nowa linia graficzna druków urzędowych oraz materiałów promocyjnych. Wszystkie wydawnictwa powiatu: Kurier Powiatowy oraz foldery i ulotki utrzymane będą w jednolitej formie, tak by można było bez problemu zidentyfikować je na bogatym rynku produktów promocyjnych.
 
Wykorzystanie herbu powiatu do celów marketingowych, jak dotychczas, wymagać będzie zgody Zarządu Powiatu Konińskiego, udzielanej w formie uchwały na wniosek zainteresowanego podmiotu.
 
W załączniku przesyłam fragment Księgi Identyfikacji Wizualnej zawierającej elementy, które często wykorzystujecie Państwo w informacjach o powiecie konińskim i proszę o stosowanie ich nowej wersji.

Księga Identyfikacji Wizualnej
Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting