V Regionalne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o Puchar Starosty Konińskiego, odbędą się w najbliższą niedzielę (22 maja 2011 r.) w Krzymowie. Niezwykle widowiskowe zawody są największą tego typu imprezą sportową w powiecie konińskim

Ideą imprezy, organizowanej już po raz piąty przez radnego powiatu konińskiego - Tadeusza Jaroszewskiego przy wsparciu starosty konińskiego – Małgorzaty Waszak i wójta gminy Krzymów – Tadeusza Jankowskiego, jest rozpowszechnianie tradycji jeździeckich.

Konną imprezę rozpocznie zbiórka zaprzęgów konnych o godzinie 13.00 przy ul. Głównej 64 w Krzymowie. Stąd, ulicami Krzymowa, nastąpi przejazd zaprzęgów na stadion sportowy, gdzie zawodnicy zmierzą się w następujących konkurencjach: zaprzęgi parokonne, zaprzęgi jednokonne, zaprzęgi wielokonne oraz zaprzęgi kucy i zaprzęgi kucy w parach. W tegorocznej imprezie udział weźmie ok. 30 zaprzęgów z Wielkopolski, a zawodom towarzyszyć będzie pokaz samochodów militarnych. Dodatkową atrakcją będzie możliwość podziwiania jednego z nielicznych w kraju gąsienicowego pojazdu lądowo-wodnego.

Po rozstrzygnięciu wszystkich konkurencji i uhonorowaniu zwycięzców, organizatorzy zapraszają do wspólnej „majówkowej” zabawy. Tradycyjnie, zawodom towarzyszyć będzie szereg atrakcji kulturalno-rozrywkowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Program:

• godz.13.00 – zbiórka zaprzęgów konnych: Krzymów, ul. Główna 64 (posesja Tadeusza Jaroszewskiego);
  • godz. 14.00 – zbiórka zaproszonych gości i sponsorów przed Urzędem Gminy w Krzymowie;
  • godz. 14.00 – 14.15 - przejazd na miejsce zawodów (z posesji Tadeusza Jaroszewskiego ulicami Leśną, Piaskową, Główną, Kościelną – pod Urząd Gminy po sponsorów i zaproszonych gości – potem ulicami Główną i Mleczną na stadion);
  • godz. 14.15 – otwarcie zawodów; w trakcie: konkurencje zaprzęgowe, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i nagród, zakończenie i podsumowanie zawodów, majówka.