Stanisław Bielik odwołany z funkcji starosty konińskiego

Stanisław Bielik odwołany z funkcji starosty konińskiego. Decyzją radnych, powiatem zarządzać będzie dotychczasowa wicestarosta, Małgorzata Waszak.

Miesiąc temu, 10 rajców opozycyjnego klubu Przyjazny Powiat, składającego się z SLD, PiS i Nowoczesnego Powiatu, złożyło wniosek o odwołanie starosty. Po zaopiniowaniu przez Komisję Rewizyjną, wniosek trafił pod obrady rady na sesji, 2 maja.

Stosunkiem głosów 15 do 9 radni zadecydowali o odwołaniu Stanisława Bielika z funkcji starosty konińskiego. Po kilku przerwach radni z Przyjaznego Powiatu zgłosili wnioski o wybór nowego starosty i wicestarosty. Decyzją radnych, nowym starostą została Małgorzata Waszak, która otrzymała 15 głosów poparcia.

– „Dziękuję za zaufanie. Uważam, że funkcję starosty będę pełniła zgodnie z własnym sumieniem, rzetelnością i zaangażowaniem” - powiedziała Małgorzata Waszak – „Ten wybór zobowiązuje mnie do godnego reprezentowania powiatu” - dodała.

Podczas dziewięciogodzinnych obrad, radni jeszcze dwukrotnie podchodzili do urny wyborczej. Funkcję wicestarosty konińskiego powierzyli Andrzejowi Nowakowi, a przewodniczącego rady powiatu – Januszowi Stankiewiczowi.

Choć wybory nowych władz zdominowały dzisiejszą sesję, Rada podjęła także uchwałę w sprawie przejęcia od Miasta Konina zadania z zakresu administracji rządowej polegającego na prowadzeniu dziennego oraz całodobowego ośrodka wsparcia - środowiskowego domu samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Radni dokonali także zmian w budżecie Powiatu Konińskiego na 2011 r., wysłuchali informacji o stanie sanitarnym i sytuacji epidemiologicznej Powiatu Konińskiego i Miasta Konina oraz przyjęli sprawozdania z ubiegłorocznej realizacji zadań inspekcji weterynaryjnej na terenie powiatu i działalności wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Stanisław Bielik odwołany z funkcji starosty konińskiego