Skocz do zawartości

Maj

Aktualności

Rozegrano Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Konińskiego

W minioną sobotę rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Konińskiego. Do rywalizacji o najwyższe trofeum przystąpiło 76 zawodników z 10 powiatów.
 
Zawody rozgrywano systemem rosyjskim bez dodatkowej gry o I miejsce. Tenisiści walczyli w trzech grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta.
 
Najliczniejszą reprezentację stanowili uczniowie szkół podstawowych czyli młodzicy. W tej kategorii wiekowej, bezkonkurencyjni okazali się Agata Łożyńska z UZTS Barcin i Dawid Balcerzak z  SKTS Słupca.
Wśród „młodzieżowców”- zawodników od 14 do 21 roku życia  - najlepszy wynik osiągnął  Dawid Kaszuba z ZSZ Żychlin. Z kolei, w grupie „seniorów” triumfowali Anna Wicher z klubu SMECZ Konin oraz Paweł Małkus z Transport Koło.
 
Najwyższe trofea oraz nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wręczyli finalistom wszystkich kategorii: starosta Małgorzata Waszak oraz Jerzy Drygiel i Sebastian Tołoczko z konińskiego Starostwa.
 
Trwającej 10 godzin sportowej rywalizacji towarzyszyła przyjazna atmosfera i dobra zabawa. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali organizatorzy: pracownicy Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Koninie oraz trenerzy konińskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Smecz”.
 
Podczas sobotnich zawodów dokonano także podsumowania wyników w klasyfikacji drużynowej. Po siedmiu turniejach rozgrywanych od października 2010r. do maja 2011r., najwyższe miejsce na podium w rywalizacji drużynowej wywalczył Uczniowski Klub Sportowy SMECZ KONIN z 4298 punktów, miejsce drugie z wynikiem 3034 punków zajął Zespół Szkół Ekonomiczno–Usługowych w Żychlinie, a trzecie – z dorobkiem 1803 punkty – klub Transport Koło.

Rozegrano Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Konińskiego
Rozegrano Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Konińskiego
Rozegrano Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Konińskiego
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting