Powiat Koniński ma nowy Zarząd

Powiat Koniński ma nowy Zarząd.  Na dzisiejszej sesji, radni powiatowi zadecydowali o pełnym składzie władzy wykonawczej powiatu bieżącej kadencji.

Zarząd Powiatu, w składzie którego z mocy ustawy zasiada starosta i wicestarosta, uzupełniono jeszcze o trzech członków. Zgodnie z rekomendacją Starosty Małgorzaty Waszak, radni głosowali nad kandydaturą: Stanisława Głąbickiego z Rychwała, Tadeusza Jaroszewskiego z Krzymowa oraz Jacka Wysockiego z Broniszewa, gm. Wierzbinek

Wszyscy trzej kandydaci w tajnym głosowaniu uzyskali akceptację większości radnych, a tym samym otrzymali wymagane poparcie do Zarządu Powiatu Konińskiego.

Nowi członkowie  mają doświadczenie w pracy samorządowej. Stanisław Głąbicki z Rychwała (zrzeszony w klubie Przyjazny Powiat)  - prowadzi wspólnie z żoną ponad 4-hektarowe gospodarstwo rolne oraz sklep, Tadeusz Jaroszewski - niezrzeszony radny z Krzymowa, będąc na emeryturze pracuje na 11-hektarowym gospodarstwie rolnym, do niedawna prowadził działalność gospodarczą (świadczył usługi rolnicze i był właścicielem tartaku), Jacek Wysocki z Broniszewa, radny klubu Towarzystwo Samorządowe - jest pracownikiem samorządowym oraz prowadzi gospodarstwo rolne (7 ha).

Choć wybór członków zarządu zdominował dzisiejsze obrady, Rada podjęła także kilka innych uchwał. Ustaliła między innymi wynagrodzenie dla starosty konińskiego w wysokości 12.310,00 zł oraz powołała Mirosława Durczyńskiego na stanowisko przewodniczącego komisji statutowo-regulaminowej, w miejsce Janusza Stankiewicza - pełniącego od 2 maja funkcję przewodniczącego rady powiatu.