Pamięci Błogosławionego Jana Pawła II

Koncert poświęcony pamięci błogosławionego Jana Pawła II, który odbył się we wtorek 3 maja w Kramsku, był okazją dla mieszkańców powiatu konińskiego do podziękowania za życie i pontyfikat polskiego papieża.

Koncert zatytułowany In memoriam przygotowany przez artystów z Filharmonii oraz Opery Nova Bydgoszczy składał się z rozważań słownych i utworów muzyki klasycznej takich kompozytorów jak W.A. Mozart, G. F. Haendel, F. Schubert czy V. Bellini.

Godzinnego koncertu w kościele św. Stanisława Bpa Meczennika słuchali parlamentarzyści, samorządowcy powiatu konińskiego, oraz mieszkańcy gminy Kramsk.

Całość zakończyło wspólne odśpiewanie „Barki” – ulubionej pieśni błogosławionego Jana Pawła II.

Pamięci Błogosławionego Jana Pawła II