Nowy profil kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie

Od września, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie ruszy klasa licealna o profilu policyjno-wojskowym. Edukacja na tym kierunku ma zapewnić zdobycie wiedzy i umiejętności, która ułatwi przyszłym absolwentom wstęp na wyższe uczelnie wojskowe, policyjne i strażackie.

Uczniowie będą realizowali program przewidziany dla liceum ogólnokształcącego oraz zajęcia dodatkowe z podstawowych elementów kryminalistyki, prawoznawstwa, psychologii, bezpieczeństwa publicznego oraz wiedzy o społeczeństwie. Projekt klasy przewiduje również udział młodzieży w obozach sprawnościowych, wyjazdach dydaktycznych w ramach edukacji obywatelskiej i rekreacji a także w przedsięwzięciu pn. „Szkoła sukcesu”, oferującym zajęcia z nauki języków obcych i przedsiębiorczości.

Dla podkreślenia odmienności profilu, uczniowie nosić będą specjalnie zaprojektowane mundurki. Będzie to też pierwsza w kleczewskiej palcówce klasa, która posiada własnego patrona.

Deklarację o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie  oraz objęciu patronatu nad klasą o profilu policyjno – wojskowym podpisał 17 maja Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Krzysztof Jarosz.

Jak zapewnia Dyrektor Szkoły Marietta Putz, nowa oferta edukacyjna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów - zarówno chłopców, jak i dziewcząt, którzy nie ukrywają, iż z niecierpliwością czekają na 1 września.

Nowy profil kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie