Skocz do zawartości

Maj

Aktualności

Dominika Kierzek podwójną laureatką Konkursu "Palić nie palić – oto jest pytanie"

Konkurs „Palić, nie palić – oto jest pytanie” organizowany jest od 2000 roku, jako element edukacji zdrowotnej prowadzonej wśród uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest kształtowanie postaw antynikotynowych wśród młodych ludzi, w wieku w którym najczęściej dochodzi do inicjacji tytoniowej.
 
W powiatowych eliminacjach Konkursu, które odbyły się 27 maja,  wzięło udział 21 uczniów reprezentujących 20 szkół z  miasta i powiatu konińskiego.
 
Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy pt. ”Gdybym był…”. Uczestnicy Konkursu, wcielając się w osobę decydującą o sprawach gminy, powiatu czy województwa przedstawiali swoje propozycje dotyczące zmian w zakresie polityki antynikotynowej.
 
Z największym uznaniem jury spotkała się praca autorstwa Dominiki Kierzek, uczennicy V klasy Szkoły Podstawowej w Osieczy, gmina Rzgów. Laureatka, występując w roli wójta Gminy Rzgów, w specjalnej odezwie nawoływała swoich mieszkańców do prowadzenia zdrowego stylu życia. Zachęcała do zerwania z nikotynowym nałogiem i polecała różnorodne formy czynnego wypoczynku na terenie gminy. Praca Dominiki została najwyżej oceniona również w finale wojewódzkim Konkursu.
 
W powiatowych eliminacjach, do grona najlepszych zakwalifikowali się także: Julia Małolepsza ze Szkoły Podstawowej w Jaroszewiczach Grodzieckich, Weronika Szkudlarek ze Szkoły nr 3 z Konina oraz  Szymon Płóciennik - uczeń Szkoły Podstawowej w Kawnicach .
 
Powiatowy etap Konkursu „Palić nie palić – oto jest pytanie” zorganizowała Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Koninie we współpracy z konińskim Starostem.

Dominika Kierzek podwójną laureatką Konkursu
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting