Skocz do zawartości

Luty

XIII Powiatowa Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się XIII Powiatowa Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi. O Puchar Starosty Konińskiego i udział w finale wojewódzkim rywalizować będzie ponad 200 zawodników z 7 gmin powiatu.
 
Sportowcy amatorzy zmierzą się w hali sportowej w Żychlinie w 10 konkurencjach: szachy, warcaby, wielobój rekreacyjny, wielobój rodzinny, tenis stołowy, rzuty karne do bramki na punkty, podnoszenie ciężarka 17,5 kg, rzut lotką do tarczy oraz przeciąganie liny. Poza rywalizacją sprawnościową będzie można spróbować swych sił w konkursie wiedzy z historii sportu LZS województwa wielkopolskiego.
 
Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi, to wydarzenie sportowe, do którego od dawna przygotowują się zawodnicy z gmin powiatu konińskiego. Ukoronowaniem wielomiesięcznych treningów będzie zwycięstwo w eliminacjach powiatowych, które stanowi przepustkę do wzięcia udziału w Finale na szczeblu wojewódzkim. Najlepsze drużyny z gmin będą reprezentowały powiat koniński  w  Wojewódzkiej  Zimowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi, która w tym roku odbędzie się 27 lutego w Przeźmierowie.
 
Organizatorem eliminacji powiatowych XIII Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi, zarówno w grach zespołowych, jak i konkurencjach indywidualnych jest Starostwo Powiatowe w Koninie.
 
Zawody rozpoczną się o godzinie 10.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting