Sukces ekologiczny Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie

Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie laureatem XII edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku".

Certyfikat "Promotor Ekologii" i nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł. odebrała dla szkoły Dyrektor Anna Matczak - Gaj podczas uroczystej Gali w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

Szkoła po raz drugi doceniona została w Konkursie za prowadzenie działalności związanej z edukacją ekologiczną, promocją ochrony środowiska i zdrowego trybu życia a także organizację imprez mających na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa. Tym razem, uznanie Komisji Konkursowej zdobył realizowany przez Zespół projekt "W zdrowym ciele - zdrowy duch".

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie od wielu lat aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska. Poza szerzeniem edukacji ekologicznej oraz wiedzy z zakresu botaniki i zoologii, szkoła realizuje programy rozwijające postawy badawcze i aktywizujące młodzież do działania na rzecz środowiska. Proekologiczne przedsięwzięcia szkoły, takie jak: obchody Światowego Dnia Ziemi czy Sesje Ekologiczne, skierowane są nie tylko do uczniów Zespołu ale także młodzieży z innych szkół powiatu i miasta Konina. Szkoła angażuje się w akcje ekologiczne oraz bierze aktywny udział w Powiatowym Konkursie Ochrony Środowiska, Olimpiadzie Ekologicznej oraz organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Konkursie Literackim "Mój las".

Sukces ekologiczny Zespołu Szkół Ekonomiczno ? Usługowych w Żychlinie