Skocz do zawartości

Luty

Aktualności

Starostwo podsumowało rok sportowy w powiecie

Powiatowa uroczystość z udziałem samorządowców oraz najbardziej zasłużonych dla sportu - zawodników, trenerów i działaczy odbyła się 16 lutego w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ślesinie.
 
Starosta Stanisław Bielik złożył serdeczne gratulacje oraz podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sportowych sukcesów powiatu. 
 Rok 2010 był pomyślny dla naszych sportowców – tak podsumowała ubiegłoroczne osiągnięcia sportowe powiatu konińskiego – wicestarosta Małgorzata Waszak. Ponad 130 finałów powiatowych w różnych dyscyplinach sportu zapewniło kibicom w ubiegłym roku wiele emocji. O tym, że powiat koniński zalicza się ścisłej czołówki sportowej województwa wielkopolskiego świadczy też zajęcie 5 miejsca w zawodach o Puchar Marszałka.
 
Za wybitne osiągnięcia sportowe w 2010r, które przysłużyły się promocji powiatu konińskiego w kraju i na arenie międzynarodowej, nagrody  Starosty Konińskiego otrzymało 17 zawodników: Łukasz i Michał Galowie, Adrian i Albert Stanisławscy (Koniński Klub Szermierczy) Rafał Klepacki, Adam Michalski, Jakub Subtelny (Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów), Kamila Kubicka, Michał Bonczysty, Dawid Siwek (UKS „SMECZ” Konin), triathlonistka Agnieszka Cieślak oraz zawodnicy sekcji olimpiad specjalnych: Monika Król, Michał Wojciechowski, Andrzej Kowalczyk, Kamil Modrzejewski i  Sylwia Karczewska.  Sukcesy zawodników są najlepszym świadectwem pracy ich trenerów. W uznaniu dla zasług na rzecz rozwoju sportu w powiecie konińskim, nagrody starosty otrzymali także trenerzy: Marian Kulesa z UKS „SMECZ” Konin i Tomasz Piguła z Konińskiego Klubu Szermierczego.
 
Poza osiągnięciami  indywidualnymi, na uwagę zasługuje także dobry wynik powiatu konińskiego we współzawodnictwie zespołowym. Zdobycie 5 miejsca  w zawodach o Puchar Marszałka zalicza powiat do czołówki sportowej województwa wielkopolskiego.
 
Warto też przypomnieć, że w 2010 r., powiat wzbogacił się  o kolejny profesjonalny obiekt sportowy. Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rychwale powstało wielofunkcyjne boisko z elementami ścieżki zdrowia i  placem zabaw. Inwestycja ta zakończyła plan rozbudowy infrastruktury sportowej przy szkołach powiatu. Obecnie, wszystkie nasze placówki oświatowe posiadają sprzyjające warunki do realizowania ambicji sportowych uczącej się w nich młodzieży.
 
Jaki będzie dla powiatowego sportu rok 2011? Opracowany przez konińskie Starostwo „Kalendarz imprez” jest zapowiedzią bogatej i zróżnicowanej oferty sportowej adresowanej do wszystkich mieszkańców. Największym sportowym wyzwaniem tego roku będzie awans powiatu w klasyfikacji generalnej Współzawodnictwa Sportowo – Turystycznego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Reprezentacja powiatu konińskiego walczyć będzie o podium.

Starostwo podsumowało rok sportowy w powiecie
Starostwo podsumowało rok sportowy w powiecie
Starostwo podsumowało rok sportowy w powiecie
Starostwo podsumowało rok sportowy w powiecie
Starostwo podsumowało rok sportowy w powiecie
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting