Skocz do zawartości

Luty

Aktualności

Rolnicy z powiatu konińskiego nagrodzeni

Elżbieta i Jacek Kąkolewscy laureatami II miejsca w Konkursie „Najbardziej innowacyjny Młody Rolnik Wielkopolski 2011”
 
Znamy już nazwiska zwycięzców II edycji ogólnopolskiego konkursu „Najbardziej innowacyjny Młody Rolnik Wielkopolski 2011”. 
 
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 11 lutego podczas Międzynarodowych Targów Hodowli Zwierząt FARMA w Poznaniu.
 
 Z rąk ministra rolnictwa Marka Sawickiego, gratulacje i nagrodę za drugie miejsce  odebrali młodzi rolnicy z powiatu konińskiego, państwo Elżbieta i Jacek Kąkolewscy.
 
Elżbieta i Jacek Kąkolewscy mieszkają w Borkach, gm. Kramsk. Prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 55 ha nastawione na produkcję mleka i żywca wołowego. Hodują 30 krów mlecznych, a wydajność od 1 krowy wynosi średnio 6000 litrów mleka rocznie. Z kolei, sprzedaż żywca wołowego kształtuje się na poziomie 13,5 tony.
 
Państwo Kąkolewscy stanowią także przykład rolników efektywnie korzystających z programów unijnych. Do tej pory dwukrotnie pozyskali dofinansowanie z „PROW 2007-2013” oraz z programu „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.
 
Konkurs „Najbardziej innowacyjny Młody Rolnik Wielkopolski” zorganizowany został przez Związek Młodzieży Wiejskiej w Poznaniu. Jego celem jest promocja innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie a także popularyzacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, jako głównego źródła dofinansowania inwestycji służących: poprawie warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie, poprawie higieny i bezpieczeństwa produkcji oraz ochronie środowiska naturalnego w gospodarstwie.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting