Powiat na Targach Turystycznych w Łodzi

XVII Międzynarodowe Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR w Łodzi to pierwsza w tym roku impreza wystawiennicza, podczas której powiat koniński będzie promował swoje walory turystyczne. Turystów, po raz pierwszy w historii, zachęcać będziemy smakiem potraw regionalnych.

Regionem partnerskim tegorocznej edycji targów jest Wielkopolska, dlatego też obok kompletnych informacji na temat: bazy noclegowej, aktywnego wypoczynku oraz dziedzictwa kulturowego, zwiedzający stoisko naszego województwa będą mogli skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji, także kulinarnych.

Również Powiat Koniński i Miasto Konin, będące partnerami Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, przygotowały niespodzianki. Turystów z województwa łódzkiego pracownicy Starostwa Powiatowego w Koninie będą zachęcać do wypoczynku na Ziemi Konińskiej prezentując walory kuchni regionalnej. Będzie można posmakować takich potraw jak obsypunka, pyrczok i pasztet z gęsi przygotowanych przez Oberżę „Pod Kulawą Gęsią” ze Ślesina oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Dorośli będą mogli spróbować wina z czarnej porzeczki konińskiej firmy Vin-Kon wpisanego na listę „Produktów Regionalnych i Tradycyjnych z Wielkopolski”.

Na wielkopolskim stoisku będą też konkursy z nagrodami. Wśród nich są między innymi zaproszenie na letni spływ kajakowy fragmentem Wielkiej Pętli Wielkopolski czy lot balonem nad powiatem konińskim.
Oprócz tych wyjątkowych atrakcji prezentowana zostanie bogata oferta wydawnicza dotycząca atrakcji turystycznych powiatu konińskiego.

Od piątku do niedzieli zapraszamy do łódzkiej Hali EXPO do odwiedzenia stoiska Wielkopolski (nr 55).