Skocz do zawartości

Luty

Aktualności

Najwyższe podium dla reprezentacji powiatu konińskiego

Szczęśliwa „13” dla powiatu konińskiego. Po wielu latach oczekiwań, nasza reprezentacja sięgnęła po najwyższe podium Wielkopolskiej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi. Zwycięstwo w XIII finale imprezy zapewniło sportowcom z powiatu zdobycie 198 punktów.

O Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiej LSZ, 27 lutego w Przeźmierowie zmierzyły się drużyny z 20 powiatów naszego województwa.
Reprezentacja powiatu konińskiego, złożona z 46 zawodników, uzyskała wynik 198 punktów i zakończyła rywalizację na I miejscu, pokonując drużyny z powiatu pilskiego i ostrowskiego. Biorąc udział w 10 konkurencjach, nasi sportowcy najlepiej spisali się w wieloboju rodzinnym, w rzutach karnych do bramki na punkty, podnoszeniu ciężarka 17,5 kg, rzucie lotką do tarczy i przeciąganiu liny. Na sukces powiatu złożyły się także wyniki osiągnięte w grach zespołowych, zwłaszcza w piłce nożnej i piłce siatkowej mężczyzn.
W przyszłym roku, sportowcy amatorzy z Wielkopolski spotkają się w letnim finale Spartakiady.

Najwyższe podium dla reprezentacji powiatu konińskiego
Najwyższe podium dla reprezentacji powiatu konińskiego
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting