Aktualności 2010

Ruszył program PFRON

Oddział Wielkopolski PFRON rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie do przedsięwzięć skierowanych na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu.

Ze środków PFRON dofinansowane mogą być przedsięwzięcia w ramach obszarów A, B, D, E.
Obszar A - wyposażenie obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych w sprzęt rehabilitacyjny,
Obszar B - na likwidację barier w zakładach opieki zdrowotnej i placówkach edukacyjnych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania,
Obszar D - na likwidację barier transportowych,
Obszar E - dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach samorządów powiatowych dotyczących rozwoju infrastruktury służącej edukacji osób niepełnosprawnych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.
Maksymalna wysokość dofinansowania w obszarach B i D nie może przekroczyć 50% kosztów, a w przypadku obszaru E - 25%
Termin nadsyłania wniosków w ramach obszaru B i D upływa z dniem 31 marca 2010r. W przypadku obszaru E wnioski można składać w każdym czasie.
Natomiast wnioski w ramach obszaru A należy składać do samorządu wojewódzkiego, który jest realizatorem tego obszaru.
Wszystkie informacje dotyczące programu znajdują się na stronie PFRON www.pfron.org.pl zakładka PROGRAMY PFRON.