Aktualności 2010

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Koninie zaprasza

Z jakich programów i kto może otrzymać dofinansowanie oraz jak skorzystać z unijnych funduszy - odpowiedzi na te i inne pytania udzielają mieszkańcom regionu konińskiego konsultantki Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Koninie.

Punkt Informacyjny Fundusze Europejskie działa w konińskim Starostwie od 1 kwietnia 2008 roku. Od początku funkcjonowania cieszy się dużym zainteresowaniem osób pragnących dowiedzieć się więcej na temat możliwości uzyskania finansowego wsparcia z Funduszy Europejskich zarówno w ramach WRPO, jak i krajowych programów operacyjnych dostępnych w ramach Narodowej Strategii Spójności na lata 2007-2013.
Z bezpłatnych konsultacji w Punkcie można skorzystać odwiedzając go osobiście (pokój nr 456 na III piętrze budynku Starostwa), za pośrednictwem poczty elektronicznej (konin.wrpo@wielkopolskie.pl) lub dzwoniąc pod numer 63 240 32 76.
Konsultantki: Joanna Pośnik i Dorota Jaśniewicz udzielają informacji od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.30.
Zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania z projektów realizowanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, informujemy, że na 2010 rok zaplanowano nabory wniosków na następujące działania:

I kwartał :
1.1. Rozwój mikroprzedsiębiorstw
1.6. Rozwój sieci i kooperacji
2.1. Wzmocnienie regionalnego układu powiązań drogowych (drogi wojewódzkie z wyłączeniem dróg wojewódzkich w miastach na prawach powiatu)
2.2. Poprawa dostępności do regionalnego i ponadregionalnego układu drogowego (drogi wojewódzkie w miastach na prawach powiatu, powiatowe i gminne).
3.3. Wsparcie ochrony przyrody
6.1. Turystyka - promocja i informacja turystyczna
6.2. Rozwój kultury i zachowanie dziedzictwa kulturowego

III kwartał:
3.3. Wsparcie ochrony przyrody

Podany harmonogram może ulec zmianie.

O szczegóły dotyczące powyższych działań prosimy pytać w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Koninie. Więcej informacji na temat programów można znaleźć także na: www.wrpo.wielkopolskie.pl; www.funduszeeuropejskie.gov.pl