Aktualności 2010

Konkurs Parlamentu Europejskiego o Nagrodę Dziennikarską

Parlament Europejski ogłosił III edycję Konkursu skierowanego do dziennikarzy zajmujących się najważniejszymi problemami europejskimi, których praca służy lepszemu zrozumieniu działania unijnych instytucji i europejskich polityk.

Po raz trzeci w swojej historii, Parlament Europejski wręczy Nagrodę Dziennikarską w czterech kategoriach: dla dziennikarzy prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych. Zwycięzca każdej kategorii otrzyma 5.000 euro.
W konkursie mogą brać udział pojedyncze osoby lub maksymalnie pięcioosobowe zespoły. Zgłoszone do konkursu publikacje muszą być opublikowane między 1 maja 2009 roku a 31 marca 2010 roku, w jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej. Uczestnicy muszą być obywatelami kraju członkowskiego UE lub posiadać prawo stałego pobytu na terytorium jednego z państw członkowskich UE i muszą być zawodowymi dziennikarzami.
Prace można zgłaszać od 15 stycznia 2010 roku do 31 marca 2010.
Nagroda zostanie przyznana w październiku 2010.

Więcej informacji o Konkursie oraz jego regulamin na stronach: www.wrpo.wielkopolskie.pl ; www.eppj.eu

Ĺšródło: www.wrpo.wielkopolskie.pl