Skocz do zawartości

Wrzesień

Wernisaż Wystawy Malarskiej XI Pleneru Ślesin 2010

16 września w Domu Kultury "Klub Energetyk" w Koninie otwarta zostanie Wystawa Autorska Artystów Malarzy uczestniczących w plenerach ślesińskich.
Początek Wernisażu godz. 17.30.

Plener Malarski w Ślesinie, to jedno z największych wydarzeń kulturalnych powiatu konińskiego. W ramach promocji kultury oraz piękna Ziemi Konińskiej, od 11 lat Starostwo Powiatowe kontynuuje tradycję spotkań artystów malarzy przybywających w nasze okolice z całej Polski.

Zaproszenie Starosty do udziału w tegorocznym, XI Plenerze przyjęło 13 artystów. W Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Wąsoszach, do 22 września gościć będą Barbara Chowańska - Najwer, Dorota Falkowska - Adamiec, Anna Lampe, Edyta Rutkowska, Cecylia Szerszeń, Anna Ksykiewicz, Dorota Waligóra, Ewa Winczewska, Danuta Drzewiecka, Anna Nowińska, Zenon Korytowski, Giotto Dymitrow i Henryk Drzewiecki. Pejzażystów wspierać będzie Komisarz Artystyczny Pleneru - Dorota Falkowska - Adamiec.

Tegoroczne spotkanie malarzy w Ślesinie wpisane zostało w powiatowe obchody Roku Chopinowskiego, co znajdzie swoje odzwierciedlenie w poplenerowych pracach.

Zgodnie z regulaminem imprezy, każdy z artystów przekaże na rzecz Starostwa jeden z obrazów powstałych podczas Pleneru. Efekty wizyty pejzażystów na Ziemi Konińskiej zaprezentowane zostaną 6 listopada br, podczas Gali Powiatu.

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PIT
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting