Wrzesień

Powiat koniński na 21. Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu

Turystyka konna będzie tematem wiodącym promocji Wielkopolski na rozpoczynających się jutro w Poznaniu 21. Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu. Na stoisku naszego województwa, pod hasłem "Wielkopolska Wschodnia" zaprezentują się także powiaty koniński, słupecki i turecki, miasto Konin, gmina miejska Koło oraz Lokalna Organizacja Turystyczna "Marina".

Niezmiennie od 21 lat poznański Tour Salon skupia najważniejszych przedstawicieli branży turystycznej prawie z całego świata: regiony, biura podróży, gestorów bazy noclegowej i przewoźników. Organizatorem regionalnego stoiska podczas targów TOUR SALON jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna, która wraz ze współwystawcami przygotowała dla zwiedzających wiele różnorodnych pomysłów na spędzanie czasu wolnego.

Tematem przewodnim tegorocznej prezentacji Wielkopolski jest turystyka konna. Dlatego też na najnowszym wydaniu mapy turystycznej powiatu konińskiego, która będzie miała swoją premierę na poznańskich targach, znalazły się informacje o szlakach konnych przebiegających przez nasz teren.
Poza tym Wielkopolska Wschodnia pokaże m.in. jak aktywnie można spędzać czas na wodzie - Wielkiej Pętli Wielkopolski i licznych jeziorach. Pojawią się również zapowiedzi najciekawszych imprez, m.in. Regat Żeglarskich z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych na Jeziorze Powidzkim i Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie.

Wszystkich zainteresowanych turystyką zapraszamy do zwiedzania stoiska Wielkopolski podczas 21. Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu. Czekamy na Państwa w dniach 20-23 października na stoisku nr 147 w pawilonie nr 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich.