Skocz do zawartości

Wrzesień

Niepełnosprawni z muzyką Chopina

"Chopin dla mnie i dla Ciebie" to nazwa programu edukacyjnego dla podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy z powiatu konińskiego. Jego podsumowanie nastąpi we wtorek 28 września w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kleczewie.

"Chopin dla mnie i dla Ciebie - to program edukacyjno-artystyczny, który w roku chopinowskim wymyślili wspólnie pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Koninie.
Idea programu sprowadza się do zainspirowania do artystycznej aktywności muzyką Fryderyka Chopina podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy z powiatu konińskiego. Przez pół roku podopieczni wspomnianych placówek wychowawczych - osoby z różnymi dysfunkcjami fizycznymi i intelektualnymi, pracowały nad przygotowaniem artystycznej formy, która pokazuje ich rozumienie Fryderyka Chopina i jego muzyki. Podopieczni WTZ-ów i domów samopomocy podczas podsumowania programu przedstawią więc prace plastyczne, sztuki teatralne, a dla wszystkich uczestników odbędzie się quiz wiedzy o kompozytorze, także przygotowywany przez jeden z warsztatów terapii zajęciowej.
Finał tego edukacyjnego programu odbędzie się we wtorek 28 września o 11.00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kleczewie.

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting