Dożynki w gminach powiatu konińskiego

W najbliższą niedzielę, 12 września odbędą się dożynki w dwóch gminach naszego powiatu.

W Wilczynie podczas uroczystości rozstrzygnięty zostanie Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. W trakcie części artystycznej wystąpią m. in. zespół "Jeziornie", Zespół Pieśni i Tańca "Konin", Wilczyńska Orkiestra Dęta, Klub Seniora "Płomień" oraz Kapela biesiadna. Gwiazdą wieczoru będzie zespół "2 Plus 1".
W uroczystości udział weźmie Stanisław Bielik Starosta Koniński.

Na ten sam dzień Święto Plonów zaplanowała także Gmina Ślesin Uroczystość odbędzie się w Kolebkach. Tradycyjnie odprawiona zostanie msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. Nastąpi także rozstrzygnięcie Konkursu Wieńców Dożynkowych. Organizatorzy zaplanowali również atrakcyjną część artystyczną, którą zakończy zabawa taneczna.
W uroczystości udział weźmie Małgorzata Waszak Wicestarosta Koniński.