Skocz do zawartości

Marzec

Z powiatowego finału olimpiady konsumenckiej.

Marta Kropska, Kinga Karnafel i Kamil Kowalewski reprezentować będą powiat koniński w Finale Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.

W Światowym Dniu Konsumenta, 26 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego przystąpiło do egzaminu sprawdzającego wiedzę konsumencką.
Pisemny test ze znajomości podstawowych aktów prawa konsumenckiego był częścią powiatowych eliminacji konkursu, zorganizowanych przez konińskie Starostwo.
Bardzo dobrze przygotowana do olimpiady młodzież prezentowała wysoki i wyrównany poziom. Stąd wyłonienie laureatów poszczególnych miejsc wymagało przeprowadzenia wśród finalistów dodatkowego egzaminu .
Zwycięstwo w Powiatowym Finale Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej zapewniła sobie Marta Kropska z ZSP w Kleczewie, pokonując szkolną koleżankę, Kingę Karnafel. Do grona laureatów dołączył także Kamil Kowalewski z ZSE-U w Żychlinie. Kolejne punktowane miejsca wywalczyli: Monika Kordylewska i Szymon Chrzanowski z ZSP w Sompolnie oraz Waldemar Szczepankiewicz z ZSP w Kleczewie.
Najlepsza szóstka etapu powiatowego Olimpiady otrzymała dyplomy oraz ufundowane przez Starostę Konińskiego cenne nagrody rzeczowe. Z upominkami zakończyli swój udział w konkursie także pozostali jego uczestnicy.
Laureatów trzech pierwszych miejsc czeka jeszcze kolejny sprawdzian, tym razem w finale wojewódzkim Olimpiady, który odbędzie się 12 kwietnia w Poznaniu.

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting