XIII Zgromadzenie Ogólne ZPP i Kongres Samorządu Terytorialnego

Starosta Koniński weźmie udział w rocznicowym Kongresie 20-lecia Samorządu Terytorialnego, który odbędzie się w dniach 8-9 marca 2010 r. w Poznaniu.

Kongres połączony będzie z obradami sześciu ogólnopolskich organizacji samorządowych. Podczas zgromadzenia XIII Zgromadzenie Ogólne ZPP nastąpi wręczenie honorowych tytułów "Super Powiat" i "Super Gmina", nadanych w ramach prowadzonego przez ZPP Rankingu Gmin i Powiatów
Na drugi dzień Kongresu zaplanowane są równoległe panele dyskusyjne z udziałem: wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów, marszałków, przewodniczących rad, komisji finansowych i komisji rewizyjnych, radnych, skarbników i sekretarzy. Dyskusje dotyczyć będą finansów, relacji miedzy radą i organem wykonawczym, e-administracji w Polsce, oświaty oraz ochrony środowiska. Następnie odbędzie się Samorządowe Forum Kobiet.

Samorządowy kongres zaplanowano dokładnie w 20 rocznicę uchwalenia przez Sejm RP ustawy z 8 marca 1990 roku o samorządzie terytorialnym.