Skocz do zawartości

Marzec

Wybiorą najpiękniejszą pisankę

Wierność tradycji czy oryginalność? Co zadecyduje o wyborze najpiękniejszej pisanki w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie przekonamy się już w najbliższy poniedziałek, 29 marca.

Klub Młodego Gastronoma, działający przy Zespole Szkół w Żychlinie, już po raz siódmy, zaprosił gimnazjalistów z Konina i powiatu konińskiego do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie na "Najpiękniejszą Pisankę".
Przedsięwzięcie realizowane pod hasłem "Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje" ma na celu rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania kulturą i sztuką nawiązującą do staropolskich zwyczajów ludowych.
W ocenie pisanek, niezależne jury konkursu, będzie brało pod uwagę inwencję twórczą, technikę i estetykę wykonania oraz wrażenie ogólne.
Po raz czwarty, rozstrzygnięty zostanie także Międzyszkolny Konkurs Informatyczny o tematyce wielkanocnej, a gospodarze - uczniowie Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego oraz Technikum Hotelarskiego wykażą się pomysłowością i znajomością tradycji w konkursie na "Potrawy śniadania wielkanocnego".
Konkursowe zmagania rozpoczną się o godzinie 9.00, w obiekcie sportowo - dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie.
Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Koniński Stanisław Bielik.

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting