Marzec

VI edycja programu "Wolontariat w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu"

Do 10 marca można zgłaszać aplikacje do programu "Wolontariat w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim". Na osoby, które pragną zdobyć doświadczenie zawodowe i zapoznać się ze specyfiką pracy w administracji rządowej czeka 14 stanowisk pracy w różnych wydziałach.

To szósta edycja sukcesywnie rozwijanego programu, który dla ponad stu osób był dobrym startem w zawodową karierę. Projekt adresowany jest do studentów, absolwentów studiów wyższych, doktorantów i słuchaczy studiów policealnych. Głównym założeniem organizacji takiej formy praktyk jest stworzenie możliwości praktycznego wykorzystania umiejętności i wiedzy wolontariusza w pracy w urzędzie. Program pomaga kształtować postawy społeczne, umożliwia też wolontariuszowi realizację pomysłów i projektów w zakresie jego przyszłej pracy zawodowej. Uczestnik może zdecydować się na trzy lub pięciomiesięczny udział w programie. Każdy wolontariusz współpracuje z opiekunem praktyki i otrzymuje zaświadczenie potwierdzające udział w projekcie. Na chętnych czekają miejsca między innymi w Biurze Wojewody, Wydziale Polityki Społecznej czy Wydziale Zarządzanie Funduszami Europejskimi.
VI edycja programu Wolontariat w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim rozpocznie się 7 kwietnia br. Formularze zgłoszeniowe oraz wszelkie dodatkowe informacje o realizowanym przy współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu, Komitetem Lokalnym AIESEC, ELSA oraz NSZ UAM projekcie znajdują się na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego www.poznan.uw.gov.pl w zakładce "Wolontariat w WUW".