Powiatowy Finał Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

Już za niespełna dwa tygodnie, tj. 15 marca (poniedziałek) w Starostwie Powiatowym w Koninie odbędzie się IX Powiatowy Finał Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej pod honorowym patronatem Starosty Konińskiego.

Celem organizowanego od 9 lat konkursu jest propagowanie wiedzy konsumenckiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz zachęcenie młodzieży do zdobywania praktycznych umiejętności w tej dziedzinie. Wieloletnia promocja konkursu powoduje, że każdego roku zgłasza się coraz więcej chętnych. Najlepszym tego przykładem są eliminacje szkolne, do których przystąpiło kilkadziesiąt osób. Ostatecznie do etapu powiatowego zakwalifikowano 29 uczniów reprezentujących: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie oraz Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie.

Nad prawidłowym przebiegiem powiatowego finału czuwać będzie komisja w składzie:
1)Bernadeta Szmytka - Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Koninie,
2)Karolina Przybylska - Pracownik Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Koninie,
3)Marta Bagrowska - Rzecznika Prasowy Starostwa Powiatowego w Koninie,
4)Ewelina Rapeła - Zastępca Naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Koninie.
5)Paweł Figurski - Pracownik Biura Spraw Obronnych i Informacji Niejawnych.

Program Powiatowego Finału Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej:
09.45 - 10.00 - powitanie i rejestracja uczestników konkursu,
10.00 - 11.15 - czas dla uczestników konkursu na rozwiązanie testu,
11.15 - 12.00 - przerwa dla uczestników konkursu, obrady Komisji Konkursowej, ewentualna dogrywka,
12.00 - 12.20 - ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom,
12.20 - poczęstunek dla uczestników konkursu oraz zaproszonych gości.