Skocz do zawartości

Marzec

Powiat koniński zdobywcą III miejsca w Wielkopolskiej Zimowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi

Po kilku latach oczekiwania na sportowe podium, reprezentacja powiatu konińskiego wywalczyła trzecie miejsce w Finale XII Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady Mieszkańców Wsi.

O Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, 7 marca w Chodzieży zmierzyły się drużyny z 31 powiatów naszego województwa.

Reprezentacja powiatu konińskiego, złożona z 23 zawodników, uzyskała wynik 167,4 punktów i zakończyła rywalizację na III miejscu. Biorąc udział w 10 konkurencjach, nasi sportowcy najlepiej spisali się w przeciąganiu liny, wieloboju rodzinnym, wieloboju rekreacyjnym oraz konkursie wiedzy o LZS.

Najwyższe miejsce na podium Finału XII Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady Mieszkańców Wsi wywalczył powiat pilski. Z drugą lokatą uplasował się powiat poznański, a tuż za podium, na miejscu czwartym znalazła się drużyna z Szamotuł.

Reprezentacje powiatów województwa wielkopolskiego spotkają się ponownie podczas letniego finału Spartakiady, który odbędzie się 20 czerwca w Złotowie.