Skocz do zawartości

Marzec

Golina zwycięzcą Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców


Niedziela minęła w Powiecie Konińskim pod znakiem sportowych rozgrywek. Na hali sportowej w Żychlinie zmierzyły się reprezentacje gmin powiatu konińskiego podczas XI Powiatowej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi.

O miejsca na podium walczono w 9 konkurencjach: przeciąganie liny, wielobój rodzinny, rzuty karne do bramki na punkty, wielobój rekreacyjny, warcaby 64 polowe, szachy, tenis stołowy czy podnoszenie ciężarka 17,5kg. Poza rywalizacją sprawnościową można było spróbować swych sił w konkursie wiedzy z historii sportu LZS województwa wielkopolskiego.
W przeciąganiu liny najlepiej zaprezentowała się drużyna z Kleczewa, w składzie: Tomasz Socha, Przemysław Działak, Radosław Goiński i Dariusz Szymański. Zawodnicy z Kleczewa odnieśli także zwycięstwo w wieloboju rekreacyjnym, tym razem para mieszana Anna Fopp i Piotr Szymański pokonała reprezentantów Rychwała i Ślesina.
W wieloboju rodzinnym bezkonkurencyjni okazali się Ewa, Sławomir i Mateusz Filipiak ze Starego Miasta. Z kolei Dawid Filipiak i Joanna Olejnik, również reprezentujący gminę Stare Miasto, zwyciężyli w 64 - polowych warcabach.
Zawodnicy z gminy Ślesin: Dominika Królak i Krzysztof Kowalski dominowali w rozgrywkach szachowych a Joanna Adamska i Marek Milwicz w tenisie stołowym.
Najwięcej celnych rzutów karnych do bramki oddali: Roman Drewniacki i Stefan Dziamara z gminy Rychwał.
Z kolei, zawodnicy z Goliny: Krystian Kopczyński i Karol Galwas nie mieli sobie równych w podnoszeniu ciężarków. Największą wiedzą sportową popisali się również reprezentujący gminę Golina: Tadeusz Nowicki i Dariusz Kuszyński .
W klasyfikacji ogólnej XI Powiatowej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi zwyciężyła gmina Golina, która uzyskała 101 punktów. Na drugim miejscu, z dorobkiem 96,5 punktów zakończyła rywalizację gmina Kleczew a z 95 punktowym wynikiem uplasowała się na trzecim miejscu gmina Stare Miasto.
Puchary oraz medale dla najlepszych wręczyli Starosta Koniński oraz burmistrzowie i wójtowie gmin biorących udział w Spartakiadzie.
Zawodnicy zwycięskich drużyn w poszczególnych dyscyplinach reprezentować będą Powiat Koniński podczas finału Wielkopolskiej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi, która odbędzie się 7 marca w Chodzieży.

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting
Błąd krytyczny- futureCMS
Błąd:Wystąpił błąd krytyczny.
Info:System automatycznie poinformował twórcę strony o wystąpieniu błędu.