Skocz do zawartości

Marzec

Forum Rolnicze w Żychlinie.

 O aktualnej sytuacji i przyszłości polskiego rolnictwa rozmawiać będą uczestnicy Forum Rolniczego, które odbędzie się 22 marca w kompleksie sportowo - dydaktycznym w Żychlinie.

Spotkanie adresowane jest do rolników z trzech powiatów: konińskiego, kolskiego i słupeckiego a jego celem jest wywołanie merytorycznej dyskusji na najbardziej aktualne tematy rolnicze.
Na pytania uczestników Forum odpowiadać będą przedstawiciele rządu i parlamentu: Artur Ławniczak wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Andrzej Grzyb poseł do Parlamentu Europejskiego oraz posłowie na Sejm RP: Eugeniusz Grzeszczak, Paweł Arndt, Tomasz Nowak, Irena Tomaszak-Zesiuk i Piotr Walkowski. W debacie nie zabraknie również samorządowców oraz przedstawicieli rządowych agencji szczebla wojewódzkiego i instytucji powiatowych.
Spotkanie ma być także okazją do przekazania jego uczestnikom wiedzy na temat obowiązujących przepisów oraz planowanych zmian w prawie rolnym. Podczas trwania Forum, rolnicy będą mieli możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji. Przedstawiciele instytucji i organizacji rolniczych będą czekali na zainteresowanych na stoiskach promocyjno- informacyjnych w sali obok.
Pomysł zorganizowania Forum wypłynął od delegatów Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Koninie. Przygotowaniem przedsięwzięcia zajęło się konińskie biuro powiatowe WIR, które do współpracy przy jego realizacji zaprosiło Starostwo Powiatowe w Koninie oraz członków Rad Powiatowych w Kole i Słupcy.
W imieniu organizatorów, zapraszam Państwa do wzięcia udziału w Forum Rolniczym, które odbędzie się 22 marca w obiekcie sportowym Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 wykładem nt "Poziom i perspektywy rozwoju dochodów w rolnictwie polskim", który wygłosi dr Zbigniew Floriańczyk z Państwowego Instytutu Badawczego przy Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w Warszawie. Następnie, po krótkich wystąpieniach gości, przewidywana jest dyskusja na najbardziejaktualne tematy rolnicze.

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting