"Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych" w powiecie konińskim

Dwadzieścioro dzieci z powiatu konińskiego skorzystało z bezpłatnej pomocy logopedycznej.

"Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych" to ogólnopolski projekt realizowany co roku z okazji obchodów Europejskiego Dnia Terapeutów Mowy. Akcja adresowana jest do rodziców pragnących zadbać o prawidłowy rozwój mowy dziecka i ma na celu ułatwienie osobom z zaburzeniami mowy dostępu do profesjonalnej diagnozy

W powiecie konińskim bezpłatne konsultacje logopedyczne odbyły się 6 marca. Specjaliści Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Ślesinie filia w Koninie oferowali w tym dniu pomoc wszystkim osobom zainteresowanym w rozwiązywaniu problemów z komunikacją słowną. Z porady logopedów korzystali głównie rodzice dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. W ramach akcji zdiagnozowano 20 dzieci z powiatu, u których przeprowadzono badania funkcji połykania, oddychania, zgryzu i warunków anatomicznych narządów mowy a także orientacyjne badania słuchu, poprawności artykulacyjnej czy kompetencji językowej.

Po zdiagnozowaniu małych pacjentów, specjaliści z Poradni poinformowali rodziców o stwierdzonych nieprawidłowościach oraz udzielili wskazówek dotyczących kierunku ewentualnej pomocy specjalistycznej oraz domowej.

Dzieci ze stwierdzonymi zaburzeniami mowy i wadami wymowy zostaną objęte terapią logopedyczną na terenie Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie i Filii w Koninie.