Znamy już Mistrzów Powiatu w koszykówce gimnazjów

W mijającym tygodniu w hali sportowej w Kazimierzu Biskupim rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Koszykową Gimnazjów Chłopców i Dziewcząt.

Pierwszy finał, w kategorii chłopcy, odbył się 10 listopada. Wzięło w nim udział 64 zawodników reprezentujących gimnazja z: Kazimierza Biskupiego, Budzisławia Kościelnego, Kramska, Morzyczyna, Krzymowa oraz Rychwała.

W meczu o III miejsce spotkały się drużyny z Kazimierza Biskupiego i Morzyczyna. Lepsi okazali się gospodarze pokonując gimnazjum z Morzyczyna 28:22.
W finale spotkały się reprezentacje gimnazjów z Budzisławia Kościelnego i Rychwała. Drużyna z Budzisławia przegrała z Rychwałem 12:20.

Skład drużyny Mistrzów Powiatu: Szymon Bartczak, Kamil Borowiak, Łukasz Pięciak, Adrian Borowski, Bartosz Fagasiński, Radosław Marciniak, Mateusz Gajdziński, Krzysztof Ziętkiewicz, Tomasz Zimny, Kacper Małolepszy, Wojciech Wejman. Opiekun: Piotr Nuszkiewicz.

W mistrzostwach w kategorii dziewczęta, które odbyły się 12 listopada, uczestniczyło 69 zawodniczek z gimnazjów w: Kazimierzu Biskupiem, Budzisławiu Kościelnym, Wysokim, Starym Mieście, Brzeźnie oraz Ślesinie.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw, to: I miejsce drużyna z Brzeźna, II miejsce - Kazimierz Biskupi, a III miejsce - Budzisław Kościelny. Tuż za podium znalazły się dziewczęta z gimnazjum z Wysokiego.

Skład zwycięskiej drużyny: Karolina Olejniczak, Agnieszka Majewska, Katarzyna Mirkiewicz, Monika Kwiatkowska, Dagmara Bielawska, Ewelina Ziarniak, Kinga Andrzejak, Natalia Jagodzińska, Michalina Rusin, Luba Pacławska, Anna Gasza. Opiekun: Rafał Szkudelski.

Uczestnicy obu finałów otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Starostę Konińskiego.

Znamy już Mistrzów Powiatu w koszykówce gimnazjów