Zaproszenie na finał IX edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska

W najbliższą sobotę, 26 uczniów z powiatu konińskiego przystąpi do Finału Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska.

Laureaci eliminacji szkolnych z 17 gimnazjów i 3 szkół ponadgimnazjalnych rywalizować będą o zwycięstwo w IX edycji Konkursu, organizowanego przez konińskie Starostwo w ramach realizacji zadań z zakresu edukacji ekologicznej.

Konkurs odbędzie się 28 listopada w Starostwie Powiatowym w Koninie. Zmagania finalistów rozpocznie test pisemny o godz. 9.30.

Program Finału IX edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska

9. 15 - 9. 30 - Powitanie uczestników finału IX edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska.
9.30 - 10.00 - Etap pisemny Konkursu
- Obrady Jury
-"Pszczoła jako owad pożyteczny dla rolników i konsumentów" - pogadanka edukacyjna Romana Kowalaka,
- "Chrząszcze jakich nie znacie" - wykład Szymona Czerwińskiego,
-Informacja o projekcie pt. "Uporządkowanie gospodarki odpadami na terenie Subregionu Konińskiego" - Czesław Smorowski, Przewodniczący Zarządu Związku Międzygminnego "Koniński Region Komunalny"
12. 15 - 13.15 - II etap Konkursu - otwarty finał ustny - sala nr 252.
13. 30 - Ogłoszenie wyników finału IX Edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska.