Skocz do zawartości

Z obchodów święta niepodległości

Uciążliwa pogoda nie zniechęciła mieszkańców miasta i powiatu do udziału w konińskich obchodach 91 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, msza św. za Ojczyznę, a także apel pamięci towarzyszyły wczorajszej uroczystości patriotyczno - religijnej z okazji Święta Niepodległości.

Podczas organizowanych przez władze miasta Konina obchodów, samorząd powiatu reprezentowali Starosta Stanisław Bielik oraz Wicestarosta Małgorzata Waszak, która "za zasługi dla obronności kraju" wyróżniona została Brązowym Medalem Ministra Obrony Narodowej.