Wizyta delegacji francusko - rumuńskiej w powiecie konińskim

Jak budować projekt współpracy, jak promować produkt lokalny, czy też jak efektywnie tworzyć i współpracować w ramach sieci - na te i inne pytania gości z Francji i Rumunii będą odpowiadać członkowie Lokalnych Grup Działania z powiatu konińskiego.

Na zaproszenie Wielkopolskiej Izby Rolniczej Biuro Powiatowe w Koninie. 1 i 2 grudnia, powiat koniński gościć będzie delegację francusko-rumuńską. Lokalne grupy działania (LGD) z naszego powiatu podzielą się z gośćmi doświadczeniami związanymi z wdrożeniem i funkcjonowaniem projektu LEADER na obszarze ich działania.

Przygotowany przez konińskie Starostwo program wizyty przewiduje m.in.: uczestnictwo delegacji w spotkaniach z członkami LGD Stowarzyszenie "Wielkopolska Wschodnia", a także prezentację przedsięwzięć zrealizowanych w powiecie w ramach projektu "Leader". Goście spotkają się z laureatami konkursu "Wielkopolski Rolnik Roku 2008", odwiedzą gospodarstwo agroturystyczne "Ania i Filip", Muzeum Myśliwskie w Izabelinie oraz Pałacyk w Lisewie.

Kolejne dwa dni, tj. 3 i 4 grudnia, delegacja przebywać będzie w powiecie słupeckim.