Skocz do zawartości

Listopad

Weekendowe szkolenie dla wolontariuszy

"Budowanie zespołu i współpracy w grupie, komunikacja interpersonalna w pracy z osobami niepełnosprawnymi" to temat szkolenia dla wolontariuszy, które odbędzie się w Ślesinie już 7-8 listopada 2009.
 
Dwudniowe wyjazdowe szkolenie Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ organizuje w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ślesinie.
 
Wolontariusze podczas weekendowego szkolenia pod okiem instruktora aktywnej rehabilitacji nauczą się przede wszystkim technik asystowania osobom niepełnosprawnym na sali gimnastycznej i basenie (technik przenoszenia, umiejętności posługiwania się wózkiem inwalidzkim, pomoc osobie niepełnosprawnej w pokonywaniu barier architektonicznych i czynnościach dnia codziennego). Zajęcia te są bardzo praktyczne, ponieważ przeszkoleni wolontariusze w swojej pracy będą trafiać z profesjonalną pomocą do osób niepełnosprawnych (dzieci i dorosłych) oraz ich rodzin.
 
W ramach szkolenia odbędą się również warsztaty z pedagogiem pt. "Wsparcie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami", podczas których wolontariusze zdobędą wiedzę o możliwościach edukacyjnych dzieci młodzieży, jak również pomocy w czynnościach dnia codziennego oraz aktywizacji rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym.
 
Program szkolenia przewiduje także spotkania z doradcą zawodowym, który poprowadzi zajęcia z indywidualnego planowania rozwoju wolontariusza, a także pomoże wolontariuszom zaplanować harmonogram pracy z beneficjentami.
 
Część warsztatową uzupełni wykład dotyczący świadczeń z pomocy społecznej "Ulgi, uprawnienia i programy skierowane do osób niepełnosprawnych" poprowadzony przez pracownika socjalnego. Podczas wykładu wolontariusze zdobędą wiedzę między innymi na temat funkcjonowania pomocy społecznej w Polsce oraz zagadnień związanych z pomocą w realizacji świadczeń z pomocy społecznej.
 
Weekendowe szkolenie dla wolontariuszy jest bezpłatne i prowadzone będzie przez wykwalifikowaną kadrę.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting