Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w afrykańskich klimatach

Starosta Koniński i Fundacja im. dr Piotra Janaszka "Podaj Dalej" zapraszają na uroczyste obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się 3 grudnia w Konińskim Domu Kultury "OSKARD".

Na zaproszenie Fundacji "Podaj Dalej", Starosta Koniński objął patronat nad koncertem z okazji "Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych", który zakończy realizowany przez organizację projekt "AFRODECEMBER - osoby niepełnosprawne przybliżają kulturę Afryki".

W ramach projektu, od 29 listopada do 3 grudnia br. w Licheniu, niepełnosprawni z całej Polski uczestniczyć będą w warsztatach plastycznych, muzycznych i tanecznych promujących bogactwo kultury afrykańskiej. Zajęcia poprowadzą artyści z grupy Aka-Chukwu, którzy uczyć będą nigeryjskich tańców, gry na tradycyjnych afrykańskich instrumentach oraz tworzenia charakterystycznych masek, ozdób i amuletów. Warsztaty uatrakcyjnią spotkania z podróżnikami oraz pokazy filmów z afrykańskich maskarad i świąt.

Finał projektu "AFRODECEMBER" połączono z obchodami "Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych". Na scenie Domu Kultury "Oskard" w Koninie, 3 grudnia o godzinie 12.00 w afrykańskich klimatach zaprezentują się uczestnicy warsztatów a jako gwiazda wystąpi zespół Ikenga Drummers.