Remont Sali Balowej w Żychlinie zakończony

Uroczyste otwarcie wyremontowanej Sali Balowej odbyło się 19 listopada br. Wagę wydarzenia podkreślał bogaty program imprez towarzyszących.

Prace remontowo-modernizacyjne rozpoczęły się w sierpniu br. i objęły m.in.: rozbiórkę istniejącej posadzki, demontaż parapetów zewnętrznych i wewnętrznych, stolarkę drzwiową i okienną, a poza tym montaż nowej instalacji grzewczej.

Ogólny koszt inwestycji realizowanej przez konińskie Starostwo wyniósł blisko 180 tys. zł. W większości sfinansowana została z budżetu powiatu. Starostwu udało się pozyskać na cel także 15 tys. zł z Urzędu Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wykonania inwestycji podjęła się wyłoniona w przetargu firma "POLBUD" s.c. B.P. Piwońscy, Zakład Usług Budowlanych.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi zabrzmiała muzyka w wykonaniu uczniów konińskiej szkoły muzycznej, a także ruszył VI Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny Chopinowskie Interpretacje Młodych w Koninie. Organizatorzy Festiwalu ( m.in. Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Żychlinie) serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców regionu konińskiego i miłych gości do udziału w tegorocznych Interpretacjach, które potrwają do soboty 21 listopada.
Festiwalowi towarzyszy również seminarium "Chopin pod strzechy? Dlaczego nie? Ale jak?", które odbywa się w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie.

Remont Sali Balowej w Żychlinie zakończony