Powiat Koniński laureatem konkursu "Samorząd równych szans 2009"

Za inicjatywy podejmowane na rzecz rozwoju ekonomii społecznej w regionie konińskim, Powiat Koniński został uhonorowany tytułem "Samorząd równych szans 2009".

"Samorząd równych szans", to projekt mający na celu promocję samorządów najlepiej dbających o zapewnienie pełnej dostępności edukacji, komunikacji, informacji i przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych.

Jego realizatorzy: Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych docenili zgłoszony na tegoroczny Konkurs projekt pt. "Bo każdy człowiek jest dla nas ważny" przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Koninie w partnerstwie z Urzędem Miasta Konina i Konińskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem

Doceniając zaangażowanie Starostwa na rzecz stworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej w Posadzie oraz wspierania innych działań w obszarze ekonomii społecznej, Kapituła przyznała ten prestiżowy tytuł samorządowi powiatu konińskiego, który podczas uroczystej gali w Zakopanym odebrały wicestarosta koniński Małgorzata Waszak oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Elżbieta Sroczyńska.

Działalność samorządu powiatu konińskiego na rzecz środowiska niepełnoprawnych została doceniona w tym roku już po raz drugi. Warto przypomnieć, że w uznaniu za przełamywanie barier, odpowiedzialną politykę w zakresie integracji społecznej osób niepełnosprawnych, ich aktywizacji zawodowej i zatrudnienia, a także za wspieranie organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, w styczniu bieżącego roku, Powiat Koniński otrzymał tytuł i statuetkę "Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym".