Podpiszą pakt na rzecz rozwoju ekonomii społecznej

Przedstawiciele osiemnastu instytucji: samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw podpiszą dziś w Mikorzynie Pakt na Rzecz Rozwoju Ekonomii Społecznej w Subregionie Konińskim.

Ta partnerska inicjatywa o publiczno - prywatno - społecznym charakterze ma na celu zapewnienie sprawnego funkcjonowania mechanizmów gwarantujących m.in. uczestnictwo obywateli w życiu społecznym, równe szanse oraz trwały rozwój gospodarczy i społeczny zgodnie z zasadami równości i sprawiedliwości społecznej.

W imieniu powiatu konińskiego, Pakt na Rzecz Rozwoju Ekonomii Społecznej w Subregionie Konińskim, podpisze Starosta Stanisław Bielik. W spotkaniu, które odbędzie się dziś o 17.00 w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym "Wityng" w Mikorzynie weźmie także udział wicestarosta Małgorzata Waszak.